top of page
AEnB2Uq2yHbHQxQ-hneyQ245dnc2KMQmhlk2Zowe

КЗ ЛІЦЕЙ "Мрія" 

Звіт про роботу Ради по харчуванню 2019-2020 н.р.

Протягом навчального року у школі працює рада харчування у складі:

✓ Голова Ради – Фетісова Л.Ф.;

✓ Заступник голови ради – Романенко В.С.;

✓ Члени Ради:

Федоренко В.М. - медична сестра школи;

Гончарова С.Л. - голова ПК;

Строганова В.В., голова ПК.

призначені наказом №143/о від 01.09.2020 року провели перевірку організації харчування у школі.

Питання перевіряються згідно графіку перевірки роботи шкільної їдальні, та складалися відповідні акти перевірки. Перевірка здійснювалась один раз на місяць.

Згідну питань, які були перевірені маємо наступні результати:

Всього охоплено усіма видами харчування - 1016 учнів навчального закладу.

З них гарячим харчуванням охоплено 100% учнів школи 1-4 класів у кількості 678 учнів (сніданок), та вихованці ГПД. Серед них харчуються діти ільгових категорій. Існують всі необхідні документи на дітей даної категорії та видані накази на безкоштовне харчування.

Зали прийому їжі естетично оформлені. У обідніх залах завжди чисто, вологе прибирання проводиться регулярно та згідно графіку. Інвентар для прибирання промаркований.

Раціональне харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується директором школи та Держпродспоживслужбою. Перспективне меню складається за рекомендаціями управління освіти міської ради міста Кропивницького.

Медична сестра постійно працює над правильним поєднанням продуктів і страв у кожному із прийомів їжі.

Їжа в їдальнях завжди свіжо приготована, доброякісна, має привабливий вигляд і гарні смакові якості.

Харчування учнів різноманітне і відповідає основному закону раціонального харчування – їжа за кількістю і якістю відповідає потребам організму, що росте.

Контроль добових проб здійснюється щоденно шкільними медичними сестрами двічі на день (сніданки та обіди). Добові проби зберігаються у спеціальних підписаних ємкостях які вкладені в контейнер. Контейнер зберігається у холодильнику при температурі 5-6гр.

Термін зберігання – 1 доба.

Закладка продуктів здійснюється згідно меню та калькуляційної картки, яка розроблена на основі збірника рецептур для учнів школи.

Закладка продуктів на кожну страву проводиться кухарем Фортуной О.М., (І корпус), Шатіло Н.Л, (ІІ корпус) в присутності медичної сестри Федоренко В.М. згідно норм харчування.

Сніданки і обіди для щоденного шкільного меню складається з урахуванням оптимального забезпечення раціону основними інгредієнтами з включенням різноманітних продуктів і спеціальної форми їх кулінарної

обробки. Готові страви відповідають перспективному щоденному меню та нормам видачі готових страв.

Для миття столового посуду ручним способом використовуються 4-5 ванн (3 – для обробки столових приборів і тарілок; 2 – для стаканів). Стакани миються (знежирюються ) один раз в окремій ванні при t 50. Тарілки, ложки та виделки - знежирюються двічі. Миючий засіб використовується у першій ванні із розрахунку 100% згідно з інструкцією до нього. У другій ванні 50%. Полоскання посуду здійснюється у загальній або окремих ваннах, під проточною водою. Помиті ложки та виделки підлягають обов’язковому прожарюванні у духовій шафі. Щітки для миття посуду миють окропом,

кип’ятять, просушують. Посуд зберігається на стелажах, стакани на спеціальних підносах.

Продукти отримуються щодня згідно заявки, накладної та сертифікату якості. Отримані продукти були перевірені Радою по харчуванню (м'ясо (куряче філе), хліб, масло, згущене молоко та овочі (картопля, буряк, морква, цибуля, капуста), слід зазначити що продукти свіжі, якісні, дотримані строки реалізації.

Швидкопсувні продукти зберігаються у холодильниках на окремих полицях. Всі продукти реалізуються у строки вказані у сертифікаті якості.

У вересня медичною сестрою було проведено гігієнічне навчання з працівниками харчоблоку з відповідним записом в журналі обліку роботи з гігієнічного виховання (ф.038/о).

У школі активно працює Рада по харчуванню метою якої є контроль за поліпшенням якості харчування учнів. Рада по харчуванню систематично контролює питання харчування дітей у закладі. За І семестр 2020-2021 н.р.

було проведено 4 перевірки згідно графіку (1 раз на місяць) за підсумками перевірки складається акт.

У жовтні місяці Радою харчування було розглянуто «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» Є. Клопотенка та урізноманітнено меню деякими стравами, а саме:

- курячий шніцель;

- курка з паприкою;

- биточок з філе птиці;

- картопляний Ґратен;

- рибні котлети.

Також Радою по харчуванню було розроблено та проведено анкетування для дітей та батьків щодо якості харчування в закладі.

В закладі питання по харчуванню виносяться та розглядаються на нарадах.

Всі правила збереження та реалізації продуктів дотримуються.

Comments


bottom of page