top of page
AEnB2Uq2yHbHQxQ-hneyQ245dnc2KMQmhlk2Zowe

КЗ ЛІЦЕЙ "Мрія" 

Звіт Ради по харчуванню (за І семестр 2018/2019 н.р.).

Протягом навчального року у школі працює рада харчування у складі:

  • Голова Ради – Фетісова Л.Ф.;

  • Заступник голови ради – Романенко В.С.;

  • Члени Ради: Пилипенко Л.М. - медична сестра школи;

Федоренко В.М. - медична сестра школи;

Гончарова С.Л. - голова ПК;

Строганова В.В., голова ПК.

призначені наказом №167-о від 31.09.2018 року провели перевірку організації харчування у школі.

Питання перевіряються згідно графіку перевірки роботи шкільної їдальні, та складалися відповідні акти перевірки. Перевірка здійснювалась один раз на місяць.

Згідно питань, які були перевірені маємо наступні результати:

Всього охоплено усіма видами харчування - 1023 учнів навчального закладу.

З них гарячим харчуванням охоплено 100% учнів школи 1-4 класів у кількості 678 учнів (сніданок), та вихованці ГПД. Серед них харчуються діти пільгових категорій. Існують всі необхідні документи на дітей даної категорії та видані накази на безкоштовне харчування.

Зали прийому їжі естетично оформлені. У обідніх залах завжди чисто, вологе прибирання проводиться регулярно та згідно графіку. Кожен клас та учень мають свої постійні місця. Інвентар для прибирання промаркований.

Раціональне харчування учнів організовано на основі циклічного перспективного меню, яке обов’язково погоджується директором школи та державною та санітарно-епідеміологічною службою. Перспективне меню складається з урахуванням сезонності (на зимово - весняний і літньо - весняний періоди року) та наявності сезонних продуктів. Медичні сестри постійно працюють над правильним поєднанням продуктів і страв у кожному із прийомів їжі. Якщо на перше передбачено овочеві супи, розсольник, борщ, то на друге планується гарнір із круп, макаронних виробів, комбінований гарнір, а також овочі або соління.

Їжа в їдальнях завжди свіжо приготована, доброякісна, має привабливий вигляд і гарні смакові якості.

Харчування учнів різноманітне і відповідає основному закону раціонального харчування – їжа за кількістю і якістю відповідає потребам організму, що росте.

Контроль добових проб здійснюється щоденно шкільними медичними сестрами двічі на день (сніданки та обіди). Добові проби зберігаються у спеціальних підписаних ємкостях які вкладені в контейнер. Контейнер зберігається у холодильнику при температурі 5-6гр.

Термін зберігання – 1 доба.

Закладка продуктів здійснюється згідно меню та калькуляційної картки, яка розроблена на основі збірника рецептур для учнів школи. Закладка продуктів на кожну страву проводиться кухарем Фортуной О.М.,(І коропус), Шатіло Н.Л, (ІІ корпус) в присутності медичних сестр Федоренко В.М. (І корпус), Пилипенко Л.М. (ІІ корпус) згідно норм харчування.

Сніданки і обіди для щоденного шкільного меню складається з урахуванням оптимального забезпечення раціону основними інгредієнтами з включенням різноманітних продуктів і спеціальної форми їх кулінарної обробки. Готові страви відповідають перспективному щоденному меню та нормам видачі готових страв.

Для миття столового посуду ручним способом використовуються 4-5 ванн (3 – для обробки столових приборів і тарілок; 2 – для стаканів). Стакани миються (знежирюються ) один раз в окремій ванні при t 50. Тарілки, ложки та виделки - знежирюються двічі . Миючий засіб використовується у першій ванні із розрахунку 100% згідно з інструкцією до нього. У другій ванні 50%. Полоскання посуду здійснюється у загальній або окремих ваннах, під проточною водою. Помиті ложки та виделки підлягають обов’язковому прожарюванні у духовій шафі. Щітки для миття посуду миють окропом, кип’ятять, просушують. Посуд зберігається на стелажах, стакани на спеціальних підносах.

Продукти отримуються щодня згідно заявки, накладної та сертифікату якості. Отримані продукти були перевірені Радою по харчуванню (м'ясо (куряче філе), ковбаса варена та копчена, хліб, стегно куряче, масло, сметана, згущене молоко та овочі(картопля, буряк, морква, цибуля, капуста), слід зазначити що продукти свіжі, якісні, дотримані строки реалізації.

Швидкопсувні продукти зберігаються у холодильниках на окремих полицях. Всі продукти реалізуються у строки вказані у сертифікаті якості.

Всі правила збереження та реалізації продуктів дотримуються.

Comments


bottom of page